top of page
  • Yazarın fotoğrafıDolap Design

U Şeklinde Giyinme Dolabı

U şeklinde giyinme odası, yaptıracağınız giysi dolabının u şeklinde var olan alanınızın değerlendirilmesi ile ortaya çıkan dolaptır. U şeklinde giyinme dolabı yaptıracağımız zaman bize iki çözüm önerisi sunulmaktadır. Bunlardan 1. si Kapalı U şeklinde giyinme dolabı, 2. si ise açık U şeklinde giyinme dolabıdır.Evinizin yatak odasında size u şeklinde bir alan kaldığını düşünün nasıl değerlendirirdiniz? Biz sizin yerinize cevabı verelim. Bu alanı u şeklinde açık giyinme odası yaptırıp dış kısmına zeminden tavana ray kapak yaptırın ve böylece odanızın içinde bağımsız ve size özel bir alan yaratın. Dış kısım kapalı olacağı için iç kısmın u şeklinde açık giyinme odası olması gerekmektedir. Zeminden tavana ray kapak tercihinde reflekte cam kapak kullanımı ile görüntüsü estetik ve lüks bir giyinme odası olacağınızdan şüpheniz olmasın. Aşağıda yer alan görsel size ilham perilerini getirsin.
Size yapacağımız diğer önerimiz, u şeklindeki giyinme dolabınızın dış kısımlarında ray kapak kullanmak istemeyenler için olacaktır. Bağımsız bir alan varsa bu alanı dilerseniz u şeklinde açık giyinme odası olarak dilerseniz de u şeklinde kapalı giyinme odası olarak tasarlatıp üretime geçirtebilirsiniz. Görselde yer alan örnekteki gibi mat ancak klasik şıklığı koruyan dokunuşlarla aynı zamda ışıltılı, cazibeli ancak modern cam ray kapağın tercih edildiği modellerle hayal ettiğinizi cesurca gerçekleştirin.
U şeklinde giyine odası yaptırırken modellerdeki gibi orta kısımdaki boş alanınız geniş ise ada (makyaj masası ve aksesuar çekmecesi görevi gören mobilya türü) koydurabilirsiniz ancak rahat hareket edebileceğiniz size özel giyinme alanının da kalmasına dikkat edin.
Pantolon ve elbiseler, kabanlar için askı barlarını U tipi giyinme odasında köşe kısımlara gelecek şekilde tasarlatırsanız kör noktaları optimal şekilde değerlendirmiş olursunuz. U şeklinde ve L şeklinde giyinme odalarında köşe bölümlerde yer alan kolonların bolca askılık alanı veya takı, çanta, cüzdan, fular, atkı, bere gibi aksesuarları saklayabileceğiniz çekmecelik kısımları doldurulabilir böylece yetersiz dolap sorununa çözüm sağlarsınız.Dolap Design info@dolapdesign.com (0216) 442 23 08

(0532) 749 34 80 Atölye Adresi: Cevizli Mh. 20 Temmuz Cd. No:37 Maltepe/İstanbul Bu konuda ücretsiz keşif ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

13 görüntüleme0 yorum
bottom of page