top of page
  • Yazarın fotoğrafıDolap Design

L Tipi Giyinme Dolabı

L tipi giyinme dolabı modeli, yatak odanızda yer alan veya yatak odanıza yakın mesafede olup atıl olan köşeli ve gömme dolap yapılabilecek yapıda olan alanların kullanılması ile ortaya çıkan bir modeldir.L tipi giyinme dolapların yapıldığı alanda genelde ray kapakların kullanılması verimli olacaktır. L tipi giyinme dolabının yapıldığı alanlarda kullanılan sürgülü ray kapaklar menteşe kapaklı dolabın kapladığı alandan daha az yer kapladığı için doğru seçimdir.L Tipi ya da köşeli dolap modellerinde dolabınızı yaptırırken köşe kısımlarda kör nokta olmaması ve dolabın tüm alanından verim alınabilmesi için en faydalı çözüm önerimiz görselde yer alan modeldeki gibi köseye denk gelen kısımları askılık olarak yaptırmanızdır. Köşe kısmında dilerseniz boydan tek askılık ya da hem askılık alanı hem de yüklük alanı koydurabilirsiniz.
L tipi dolap modelinde ray kapak tercih ederseniz fren sistemine sahip olduğu için giyinme dolabınızın yıpranmasını önleyerek sessiz çalışmasını sağlayabilirsiniz .Ray kapaklar yukarıdaki modeldeki şekilde reflekte cam kapak tercih edilirse odanız çok daha lüks ve havalı bir görünüme sahip olacaktır. Ledl ışıklı aydınlatma sayesinde zevkli bir yaşam alanı oluşturma şansına sahip olacaksınız.

L tipi giyinme dolabı gövdesinde ise genellikle mdf lam ana malzeme olarak kullanılmaktadır. Dilerseniz gövde mdf kapaklar lake olabilir. L şeklinde giyinme dolabınız antrasit tarzda seçim yaparsanız da asil bir etki bırakır diyebiliriz ya da bunun yerine uzun süre ilgisini koruyan klasik bir etki almak istiyorsanız lake giyinme odası tercih edebilirsiniz.
L tipi giyinme odası için kapaklarda ayna kullanmanız bulunduğunuz alana pozitif bir

enerji verecektir. Ayna kullanılan mekanlarda kötü enerjinin geri yansıdığına dair bir çok uygarlığın inanışı vardır. Giyinme odanıza girdiğinizde tam karşınıza denk gelecek şekilde ayna koymanız odanıza girecek kötü enerjiyi geri yansıtarak ortamdaki temiz enerjiyi koruyacaktır. Bu önerimizi tasarımınızı yaptırırken bir düşünün deriz.


Dolap Design


info@dolapdesign.com


(0216) 442 23 08


(0532) 749 34 80


Atölye Adresi: Cevizli Mh. 20 Temmuz Cd. No:37 Maltepe/İstanbul


Bu konuda ücretsiz keşif ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör