top of page
  • Yazarın fotoğrafıDolap Design

Köşe Ray Dolap Modelleri Nasıl Olmalıdır ?

Güncelleme tarihi: 15 Tem 2022

Ray dolap nedir ve ne zaman hayatımıza girdi tüm bunlara değinmiştik. Peki köşe ray dolap hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ya da normal bir ray dolaptan köşe ray dolabın avantajı nedir?

Köşe Ray Dolap yapımında ya da böyle bir arayışa gitmemizin en önemli sebebi odamızın her santimetre karesini iyi değerlendirmek.

Günümüzde eşyalar arttıkça alan daralması yaşıyoruz haliyle hangi eşyayı nereye sığdıracağımızı bilmiyoruz.

En kör noktalarda bile köşe ray dolap yapan firmalardaki uzman kişi ile odanızdaki kör noktayı bile verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.


Köşe Dolap Çözümleri Nasıl Olmalıdır ?

Ray dolap yada kapaklı dolaplarda köşe çözümleri farklılık gösterebilir. Fakat her ikisi içinde en önemli nokta tabi ki kör alan oluşturmadan maksimum depolama alanı oluşturmaktadır.

Genel olarak köşeler alt üst askı ile çözülür böylece hem kullanım açısından hemde depolama açısından en verimli çözüm diyebiliriz.


Köşe Ray Dolap Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

  1. Dolabınızın en uç kısmını bile iyi değerlendirebileceğiniz şekilde tasarlanmalıdır.Köşelerde bile eşyalarınızı alıp yerine koyarken, kapakları yıpratmadan kullanabileceğiniz şekilde olmalıdır.

  2. Kapaklarda fren mekanizması tercih edilmelidir ancak alanınız dar ise bu kapaklarınızda zorlamaya yol açabilir. Eğer geniş bir alan mevcut ise fren sistemini daha verimli kullanabilirsiniz.

  3. Köşe Ray Dolabınızda gizli bölmeler olabilir şekilde tasarlanmalıdır. Bu alanları ev eşyalarını ya da kıymetli eşyalarınızı da saklayabileceğiniz şekilde tasarlamalısınız.

  4. Tasarım esnasında firmanın yetkilisine istediğiniz alanları mutlaka eklemelisiniz. Örneğin katlı elbiselerinizi koyabileceğiniz alanların da bol olmasına özen gösterin.

  5. Köşe ray dolabınızı zeminden tavana yaptırarak olabildiğince alandan kazanmaya çalışın.

  6. Kapaklarda ayna kullanmanızı öneririz. En azında dolabın bir kapağında ayna olmalıdır.

  7. Malzemelerin ve kullanılan aksamın kalitesine dikkat edilmelidir.

  8. İstediğiniz renk ve modelde olması önemlidir. Uzman kişiden bu konuda yardım alınmalıdır.

  9. Uzman kişinin ölçülendirme ve fiyatlandırma işlemi ile gönül rahatlığı ile kendi zevkinize uygun köşe ray dolap tasarımı yaptırabilirsiniz.Bu konuda ücretsiz keşif ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Hemen (0216) 442 23 08 numaradan bilgi alabilirsiniz, ya da

Whatsupp (0532) 749 34 80 numaramıza yazabilirsiniz.
198 görüntüleme0 yorum
bottom of page