top of page
  • Yazarın fotoğrafıDolap Design

Giyinme Odası Modelleri

Giyinme odası son 10 senedir popülerliğini arttırarak tıpkı salon, yatak odası, mutfak, banyo gibi bağımsızlığını kazanan yaşam alanları haline gelmiştir.

Giyinme odası kullanımı yaygınlaşmadan önce sadece bir giyinme dolabı ile kıyafet, ayakkabı, çanta vs. gibi özel eşyalarımızı tertipli şekilde yerleştirebileceğimizi düşünürdük. Günümüzde ise durum artık o kadar da kolay değildir. Şehirleşmenin getirdiği uzun çalışma saatleri nedeniyle pratik olma gereksinimi, günlük olarak yorulmadan temiz kıyafete ulaşmak için alınan kıyafet sayısının artması, modayı takip etme tutkusu, aksesuar tercihlerine daha fazla yer verilmesi, yine kullanılan çanta ve ayakkabıların artması doğaldır ki ihtiyaç duyduğumuz giyinme dolabının daha sistemli hale getirilmiş olmasını istemimizi sağlar.


Giyinme odasının saydığımız nedenlerle daha sistemli hale gelmesi sayesinde bir çok giyinme odası modeli evlerimizde yerini almaya başlamıştır. Giyinme odası modelleri ile ilgili detayları sizlere aktarmadan önce giyinme odası neden bu kadar önemli hale geldi bizlere nasıl avantajlar sağlamaktadır bunlardan bahsedeceğiz.


Giyinme Odası Avantajları

  • Kıyafetlerimizi derli toplu şekilde tanzim edebiliriz, örneğin uzun elbise, kabanlar, kalın kazaklar, çanta, ayakkabı gibi önemli yer kaplayan kıyafetlere özel raflar, askılık alanları, yüklük yeri gibi dolap çözümleri ile giyinme odanızın tasarımını kişiye özel hale getirebilirsiniz.


  • Kışın kullandığınız yorgan, battaniye gibi geniş ebatlı eşyalarınızı saklama alanı sağlayan bir yüklük alanını giyinme odası tasarlanırken eklettirebilirsiniz.


  • Giyinme odası sayesinde yatak odanızın daha ferah kalmasını sağlayarak artık dar olan yaşam alanlarını kullanışlı, pratik hale getirebilirsiniz.


  • Kişiye özel giyinme odası tasarımları ile istediğiniz malzemeleri ve renkleri zevkinize göre tasarlayarak herkesin girmediği kendinize ait bir alan yaratma fırsatına erişebilirsiniz.


  • Giyinme odası sayesinde evinizin özellikle yatak odasına gelen ferahlama ile artık o eski dağınık görünüm ortadan kalkar zaten giyinme odası tasarımı üzerine çalışan iç mimarların da hedeflediği müşteriye sunmak istediği hizmet kullanım kolaylığı sağlayarak düzeni sağlamanıza yardımcı olmasıdır.


  • Giyinme odası size içine barındırdığı önemli aksesuarlarla yaşam kolaylığı sağlamaya devam etmektedir.
Peki bu nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyiz. Yeni nesil modern giyinme odaları artık manuel dolaplardan fersah fersah ileridedir. Barındığı mekanizmalar sayesinde konfor sunması ile önem kazanmıştır. Örneğin yaptıracağınız bir giyinme odası led ışıklı olmalıdır. Son zamanlarda şık görüntüsü ile cam kapaklı ray dolap sistemine sahip giyinme odaları ön plandadır.


Cam kapaklı giyinme odanız eğer ray kapaklı olursa fren mekanizması ile elinizden aniden ayrılmadan açıp kapama avantajı sağlar. Kapakların iç kısımlarına yerleştirilen aydınlatma mekanizması ile giyinme odanız harika bir ışıltı sunacaktır. Kıyafetlerinizi kolaylıkla bulmanıza yardımcı olacak bu aydınlatma ve cam kapakların verdiği şeffaflık hissi giyinme odanızın enerjisini olumlu etkileyecektir.


  • Giyinme odası size sunduğu bu avantajların yanında bir de evinizin odasına uygun ölçülerle çalışma imkanı vermesi ile çokça tercih edilmeye başlanmıştır. Son yapılan yeni yerleşim alanlarındaki konutlarda ebeveyn banyosu yapılmaktadır. Hizmet almak isteyen bir çok müşteri bu banyoları kırdırarak alandan kazanmaya çabalamaktadırlar ki bu çok doğru bir fikirdir. Bu fikri giyinme odası için hayata geçirmeye çalışmaktadırlar ama bir sorun var ölçümüze, yerimize uygun giyinme odası nerden ve nasıl yaptırabilirim? Aynalı mı, cam kapaklı mı, yoksa açık mı ya da U şeklinde mi olmalı tüm bunlara sizin alanınıza özel cevaplamaya çalıştığı ve müşterinin zevkine, ihtiyacına ve alanına göre cevaplayabilen seçenek iyi tasarlanmış giyinme odasıdır. Bu avantajı sizlere sunması artı değer yaratmaktadır.


  • Giyinme odasının sağladığı en önemli faydalardan birisi de istediğiniz çekmece, raf, askılık, yüklük alanı, aksesuar saklama alanını kendi ihtiyacınıza uygun miktarda seçebilme ve tamamen sizin arzunuza göre tasarlanıp üretime geçirilebilme hizmetini sunabilmesidir.

Dolap Design

info@dolapdesign.com


(0216) 442 23 08


(0532) 749 34 80


Atölye Adresi: Cevizli Mh. 20 Temmuz Cd. No:37 Maltepe/İstanbul


Bu konuda ücretsiz keşif ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör