top of page
  • Yazarın fotoğrafıDolap Design

Cam Giyinme Dolabı

Cam kapaklı giyinme dolapları son 5 senedir popüler hale gelmiştir. Cam kapaklı modüler giyinme dolapları dolabın yan ve arka gövdeleri mdf lam olup kapak kısımları camdan oluşmaktadır. Peki cam kırılabilir ne kadar kullanışlı olur der dediğinizi duyar gibiyiz ancak en az tamamen mdf ya da lake menteşe kapak ar kadar sağlam ve optimal bir dolap türüdür. Bu tip dolaplarda kullanılan camın yapısı sağlam, kırılmayan, mobilya sektöründe bir çok ev eşyasında modüler şekilde kullanılan türden camdır.
Cam kapaklı giyinme dolapları için kullanılan cam türü reflekte camdır. Reflekte cam demek normal camın, doğrudan gelen güneş ışıklarının yarattığı ısı artışını engellemek için dış yüzeyinin metalik bir malzeme ile kaplanması ile elde edilen cam demektir. Reflekte cam, normal cama uygulanan kaplamanın verdiği sağlamlıkla hem endüstriyel olarak hem de içerik olarak kırılmaz özellik kazanır. Bu nedenledir ki giyinme odalarında çokça tercih edilmeye başlanmıştır.
Giyinme dolapları bizim özel yaşam alanımızdır. Kişisel alanımızı korumak istiyoruz fakat cam kapak her şeyimizin görünmesine neden olur mu endişesi sıklıkla duyduğumuz bir endişedir. Bu nedenle sizi aydınlatma ihtiyacı hissetmekteyiz şöyle ki; reflekte cam mekanik kaplama aracılığı ile ayna görünümü yaratarak dolap içini gündüz göstermeyip sadece akşam ortamı aydınlattığınızda dolabın iç kısmını görebildiğinizi bilmenizi isteriz. Özel eşyalarımızı gizlemek için ideal bir cam kapak türüdür. Reflekte cam kapakların bu kadar tercih edilmesinin diğer bir nedeni de dolabın iç kısmını göstermeden görünüme sahip olmasıdır. Normalin dışında olan bu ray kapak türü sizi cesur kılar korkmadan tercih edin. Yukarıda yer alan görseldeki gibi reflekte cam kapaklı dolabın içinde kullanılacak spot ve led aydınlatmalar ise gözümüze hitap ederek estetik görünümü tamamlar niteliktedir.

Cam Kapak Türleri ve Fiyatları

Giyinme dolabı için kullanılan reflekte cam kapaklar bronz ve füme olarak 2 ye ayrılmaktadır. Bunlar cam için kullanılan renk türleridir. İki renk de tarz bir görünüme sahiptir. Füme, bronz reflekte cam kapakların kullanımında kaplama kullanılması, temperlenmesi özel işçilik gerektirdiği için ücreti mdf, lake gibi ray kapak yapımında kullanılan malzemelere göre daha fazladır.

O halde son olarak size kıymetli bir öneride bulunalım; yukarıda yer alan görsel size ilham olsun. Giyinme dolabınız için reflekte cam kapak düşünüyorsanız, dolabın yaptırılacağı alanda zeminde gri tonlarında ya da açık renklerde halı tercih ederseniz füme veya bronz cam ray kapak dolabınız ön plana çıkacaktır bunun da odanıza daha lüks bir perspektif kazandıracağına hiç şüpheniz olmasın. Reflekte cam kapaklarla uyumlu bir puf veya dinlenme kanepesi ekletmek yorulmadan seçim yapmamızı ve o anki dağınıklığı önlemek için alanı verimli kullanmamızı sağlar.


Dolap Design info@dolapdesign.com (0216) 442 23 08 (0532) 749 34 80

Atölye Adresi: Cevizli Mh. 20 Temmuz Cd. No:37 Maltepe/İstanbul Bu konuda ücretsiz keşif ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

67 görüntüleme0 yorum
bottom of page